Ucz się angielskiego z native speakerem

Wiele osób marzy o tym, aby przez jakiś czas przenieść się do obcego kraju, by móc uczyć się języka na żywo. Nic w tym dziwnego, ponieważ nie ma lepszej metody na przyswajanie słownictwa, jak możliwość nieustannego przebywania wśród osób nim się posługującym. To jak poznawanie świata i mowy przez dziecko, które naśladuje swoich rodziców i w naturalny sposób powtarza zasłyszane wyrazy.

Native speaker – czego może Cię nauczyć?

Niestety nie każdy ma możliwość wyjazdu zagranicznego. Wtedy idealnym rozwiązaniem są ćwiczenia z native speakerem, które pozwolą przybliżyć nie tylko język ale i kulturę obcego kraju bez konieczności podróżowania.

Tak naprawdę w życiu codziennym najważniejsza jest umiejętność komunikacji. Na plan dalszy schodzą gramatyka i pisownia, którą uparcie praktykuje się w szkole. Ćwiczenia z native speakerem pomagają oswoić i osłuchać się z językiem obcym, nabrać pewności, a co najważniejsze przygotować do konwersacji.

Native speaker – czy warto uczęszczać na zajęcia?

Zdecydowanie tak. Oprócz przyswojenia nowych słówek, wsłuchania się w naturalny akcent, a także zapoznania z kulturą i mentalnością narodu, zyskuje się dodatkową korzyść, jaką jest przełamanie bariery językowej. To bardzo ważne, aby być otwartym i nie bać się rozmawiać, mimo popełnianych błędów. Tylko w taki sposób można naprawdę opanować mowę obcego kraju i móc w pełni korzystać z opanowanej wcześniej wiedzy. Na nic zdadzą się sterty książek, jeżeli wciąż istniej obawa przed otwarciem ust, zadawaniem pytań. Ćwiczenia z native speakerem są po to, aby przełamać strach przed konwersacją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *