Czym są idiomy w języku angielskim?

Idiomy w języku angielskim spędzają sen z powiek każdemu tłumaczowi, a także osobie, która próbuje opanować ten język do perfekcji. Niemniej jednak w krajach, w których to właśnie język angielski jest głównym, wykorzystywanym językiem, idiomatyczne wyrażenia nikogo nie dziwią i co więcej, stosowane są one na porządku dziennym. Wobec tego jaką funkcję pełnią idiomy w języku angielskim?

Idiomy ich wykorzystanie w praktyce

Każdy język ma w sobie wyrażenia idiomatyczne, które oczywiste są jedynie dla tak zwany „native speakerów”. Co ciekawe, stosuje się je na co dzień w podstawowej komunikacji. Tak naprawdę idiomy w języku angielskim można usłyszeć niemalże co chwilę na brytyjskich ulicach. Chętnie się z nich korzysta by dosadnie oddać sens informacji lub podkreślić jej znaczenie w prostej, codziennej komunikacji.

Idiomy ich funkcja w języku angielskim

Idiomy w języku angielskim przede wszystkim zastępują długie zdania, a dodatkowo spełniają funkcje ubarwiającą ten język. Wyrażenia idiomatyczne pozwalają wyrazić informacje, emocje czy uczucia za pomocą kombinacji- najczęściej krótkiej- kilku słów. Nie da się ich przetłumaczyć dosłownie, gdyż wówczas mogą być one całkowicie pozbawione sensu. Jednocześnie każdy native-speaker doskonale wie, co one oznaczają.

Idiomy ich znaczenie

Idiomy w języku angielskim mają tę cechę, że nie da się ich dosłownie przetłumaczyć na język polski. Są to wyrażenia potoczne, które niosą za sobą o wiele większy ładunek emocjonalny i głębszy sens. Ich znaczenie zawsze trzeba rozpatrywać w formie metafory.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *