Przejdź do treści
Strona główna » Phrasal verbs – czasowniki frazowe i ich wykorzystanie

Phrasal verbs – czasowniki frazowe i ich wykorzystanie

Nie da się ukryć, że język angielski dla większości z nas jest niezwykle łatwy do opanowania. Jednocześnie w momencie, kiedy zagłębiamy się w gramatykę, zaczynają pojawiać się pewne problemy. Najczęściej wynikają one bowiem z odmienny, a także całkowicie nowych reguł gramatycznych, których nie możemy skojarzyć z rodzimym językiem. Jedną z nich są właśnie pharsal verbs- czasowniki frazowe. Co więc warto o nich wiedzieć?

Kiedy używać czasowników frazowych?

Pharsal verbs- czasowniki frazowe to te czasowniki, które w języku angielskim łączą się z przyimkiem. W angielskim aż roi się od takich zwrotów. Kiedy więc używać czasowników frazowych? Otóż co do tego nie ma konkretnej reguły. Trzeba bowiem oswoić się z wyrażeniami czasownikowo-przyimkowymi, a także praktykować ich używanie. Z czasem uda się nam je opanować do prawdziwej perfekcji.

Jakie są przykłady czasowników frazowych?

Przykładów na pharsal verbs-czasowniki frazowe w języku angielskim jest całe mnóstwo. Nie da się ukryć, że każdy native speaker bardzo chętnie z nich korzysta. Do najpopularniejszych przykładów czasowników frazowych można zaliczyć:

  • take off
  • drop by
  • shut me out
  • cut off
  • cut out

Takich przykładów jest oczywiście o wiele więcej, a ich nauka może okazać się prawdziwie uciążliwa, szczególnie dla osób początkujących.

Czasowniki frazowe – jak się ich uczyć?

Czasowniki frazowe najczęściej nie znajdują oryginalnych odpowiedników w naszym języku, więc ich nauka nie jest najłatwiejsza. Jednocześnie warto postawić na praktykę i łączenie pharsal verbs z przyimkami, oraz sprawdzanie poprawności ich znaczenia. W ten sposób o wiele łatwiej będzie je opanować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *