Czy warto uczyć się wyrażeń slangowych w języku angielskim?

Znajomość języków opcji jest niesamowitym darem wynikającym z samozaparcia do nauki. Ta świetna umiejętność sprawia, że jesteśmy w stanie komunikować się z różnymi nacjami, mamy szansę na zdobycie lepiej płatnej pracy, czy też okazję do zaimponowania znajomym. Z pewnością jedną z najpopularniejszych opcji jest w dzisiejszych czasach język angielski. Stanowi on swego rodzaju must have codziennego funkcjonowania. Niemniej jednak tradycyjna nauka tego języka często pomija dość istotne zagadnienia. Slang w języku angielskim jest równie przydatną umiejętnością, szczególnie w codziennych kontaktach z ludźmi.

Zabawne slangowe wyrażenia w języku angielskim

Poza typowymi zwrotami slang w języku angielskim jest bogaty w różne zabawne wyrażenia, których zastosowanie jest często tak szerokie, że nie sposób się nie uśmiechnąć.

Pierwszym z przykładów jest słowo fungus, które może oznaczać pieczarkę zakupioną w sklepie, ale też grzybicę stóp. Pozostając przy grzybach z całą pewnością możemy zastosować zwrot „for what mushroom”, który dosłownie tłumacząc na polski oznacza po jakiego grzyba.

Odejdźmy od grzybowych tematów i skupmy się teraz na stereotypie mężczyzny, który uwielbia spędzać czas w barach. Jeżeli spotkamy się z określeniem bloke to wielce prawdopodobne, że chodzi właśnie o taką osobę. Możemy wówczas trafić w samo sedno, co po angielsku ujmiemy jako „bull’s eye”.

Nieformalny język często obfituje też w wyrażenie „chill out”, które oznacza wyluzuj oraz „screw up”, którego użyjemy w momencie, gdy ktoś coś zepsuł.

Slangowe słowa i zwroty w języku angielskim

Slang w języku angielskim jest niesamowicie dynamiczny. Niemniej jednak często spotkamy się z tak pospolitym użyciem pewnych zwrotów, że nie sposób ich nie znać. Przede wszystkim mamy na myśli słowa takie jak:

  • dude, znaczący nic innego jak koleś,
  • bro, które jest określeniem dobrego przyjaciela. W ten sposób możemy się też do niego zwracać, np. „Hey bro, did you buy some beer?”
  • sis, będące alternatywą bro używane w stosunku do płci żenskiej.

Poza słowami slang w języku angielskim obfituje też w różne zwroty, np:

  • come off it, czyli daj spokój,
  • come what may – niech się dzieje, co chce,
  • have a cob-on, czyli mieć zły humor z jakiegoś powodu.

Nieobce są również skróty popularnych form zdania. Przykładem może być y’all oznaczające nic innego, jak you all, czy też trippin’ oznaczające wpadać w szał.

Slangowe wyrażenia w języku angielskim

Różnorodnych zwrotów slangowych w języku angielskim jest mnóstwo. Powyżej przedstawiliśmy kilka przykładów. Na koniec skupmy się jeszcze na kilku wyrażeniach wartych uwagi.

Jeżeli jesteśmy na wieczornym grillu i kolega mówi do nas, że nie powinniśmy więcej jeść, wówczas możemy go skwitować wyrażeniem „come again?, które tłumacząc jest odpowiednikiem naszego polskiego „co proszę?”.

Impreza się rozkręca, a my razem z przyjaciółmi postanawiamy wypić kieliszek wódki. Przed spożyciem alkoholu użyjemy popularnego cheers, będącego odpowiednikiem naszego na zdrowie. Jeżeli wypiliśmy za dużo, wówczas znajomy może do nas zagadnąć w stylu „Bro, let’s face it, you are completely drunk”. To dosłownie oznacza, „Stary, spójrzmy prawdzie w oczy, jesteś kompletnie pijany”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *